KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12994379
nr 1299 4379
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, "19: 1", monogramsignerad, etsning + handkolorering. Oramat löst blad, motivet: 11x18 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
2.600 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:41:12
3.800 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.800 kr
5.200 kr
5.600 kr
5.800 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund